27 lutego 2024

Z jakiego powodu możesz stracić prawo jazdy?

Pamiętaj, że utrata prawa jazdy może nastąpić z różnych powodów.
 

Od stycznia 2022 roku wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą przestrzegać nowego taryfikatora mandatów oraz punktów karnych, co może prowadzić do dotkliwych konsekwencji, włączając w to utratę uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Przepisy drogowe zostały znacznie zaostrzone, co skutkuje surowymi konsekwencjami za ich naruszenie, w tym utratą prawa jazdy na różne okresy.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h może skutkować utratą prawa jazdy na 3 miesiące, co jest jednym z najczęstszych powodów utraty uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Innym przykładem jest przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów, co również może prowadzić do utraty prawa jazdy na 3 miesiące, wraz z mandatem i punktami karnymi.

W szczególnych przypadkach, takich jak spowodowanie wypadku lub stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowca może stracić prawo jazdy na rok lub dłużej, nawet dożywotnio, w zależności od ciężkości wykroczenia.

Utrata prawa jazdy może również nastąpić z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych, co może prowadzić do konieczności ponownego podejścia do egzaminu, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, aby odzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Dlatego ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz świadomość konsekwencji ich naruszenia, aby uniknąć utraty prawa jazdy.

Adres

ul. Transportowa 10,

64-115 Święciechowa

Kontakt

biuro@asima.eu

604-895-342

Numer konta do przelewu:

67 1020 3088 0000 8102 0042 4309

Menu

Śledź nas